Ungdoms-DM 2017
| Forside | HU16 | DU16 | Stævne |

Alle kampe

Stævne

Indkvartering | Logistik | Haller | Statistik | Alle kampe
Haller

Indkvartering

HoldIndkvartering
Amager VK (DU16)
DHV Odense (HU16)
DHV Odense (DU16)
Farum-Holte (DU16)
Fortuna Odense (HU16)
Fortuna Odense (DU16)
Gentofte Volley (DU16)
Gentofte/Lyngby-Gladsaxe (HU16)
Grøndal EV (HU16)
Hvidovre-Køge (HU16)
Ikast KFUM (HU16)
Ishøj Volley (DU16)
Jels/Kolding (HU16)
Lyngby-Gladsaxe (DU16)
RaLyIkast (DU16)
Rødovre-Ishøj (HU16)
Ungdomsvolley Sydvest (HU16)
Vestegnens Volley (DU16)
VK Vestsjælland (HU16)
Vrå (DU16)

Start

HoldIndkvarteringHalStart
Fortuna Odense (DU16)Højbyhallerne830
DHV Odense (DU16)Højbyhallerne830
Vestegnens Volley (DU16)Højbyhallerne830
Farum-Holte (DU16)Højbyhallerne830
Lyngby-Gladsaxe (DU16)Højbyhallerne830
Amager VK (DU16)Højbyhallerne830
Ishøj Volley (DU16)Højbyhallerne830
Vrå (DU16)Højbyhallerne830
Grøndal EV (HU16)Højbyhallerne945
Hvidovre-Køge (HU16)Højbyhallerne945
Ikast KFUM (HU16)Højbyhallerne945
Ungdomsvolley Sydvest (HU16)Højbyhallerne945
Rødovre-Ishøj (HU16)Højbyhallerne945
DHV Odense (HU16)Højbyhallerne945
Jels/Kolding (HU16)Højbyhallerne945
Fortuna Odense (HU16)Højbyhallerne945
RaLyIkast (DU16)Højbyhallerne1100
Gentofte Volley (DU16)Højbyhallerne1100
VK Vestsjælland (HU16)Højbyhallerne1215
Gentofte/Lyngby-Gladsaxe (HU16)Højbyhallerne1215

Slut

HoldIndkvarteringHalSlut
VK Vestsjælland (HU16)Højbyhallerne1700
Gentofte/Lyngby-Gladsaxe (HU16)Højbyhallerne1700
Grøndal EV (HU16)Højbyhallerne1600
Hvidovre-Køge (HU16)Højbyhallerne1600
DHV Odense (HU16)Højbyhallerne1600
Jels/Kolding (HU16)Højbyhallerne1600
DHV Odense (DU16)Højbyhallerne1515
Gentofte Volley (DU16)Højbyhallerne1515
Vestegnens Volley (DU16)Højbyhallerne1445
RaLyIkast (DU16)Højbyhallerne1445
Farum-Holte (DU16)Højbyhallerne1445
Lyngby-Gladsaxe (DU16)Højbyhallerne1445
Ikast KFUM (HU16)Højbyhallerne1330
Ungdomsvolley Sydvest (HU16)Højbyhallerne1330
Rødovre-Ishøj (HU16)Højbyhallerne1330
Fortuna Odense (HU16)Højbyhallerne1330
Fortuna Odense (DU16)Højbyhallerne1215
Amager VK (DU16)Højbyhallerne1215
Ishøj Volley (DU16)Højbyhallerne1215
Vrå (DU16)Højbyhallerne1215

2017-05-21

Højbyhallerne

Bane 1Bane 2Bane 3Bane 4
8:30

HU16-3 Pulje A

Rødovre-Ishøj-DHV Odense
0-2

Ukendt official

8:30

HU16-13 Pulje B

Fortuna Odense-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-3 Pulje C

Vestegnens Volley-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-13 Pulje D

Ishøj Volley-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

9:35

HU16-7 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

9:35

HU16-17 Pulje B

Hvidovre-Køge-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

9:35

DU16-7 Pulje C

Fortuna Odense-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

9:35

DU16-17 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-DHV Odense
0-2

Ukendt official

10:40

HU16-2 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Grøndal EV
0-2

Ukendt official

10:40

HU16-12 Pulje B

Fortuna Odense-Jels/Kolding
0-2

Ukendt official

10:40

DU16-2 Pulje C

Vestegnens Volley-Amager VK
2-1

Ukendt official

10:40

DU16-12 Pulje D

Ishøj Volley-Vrå
1-2

Ukendt official

11:45

HU16-6 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-DHV Odense
0-2

Ukendt official

11:45

HU16-16 Pulje B

Hvidovre-Køge-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

11:45

DU16-6 Pulje C

Fortuna Odense-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

11:45

DU16-16 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

12:50

HU16-9 Pulje A

Grøndal EV-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

12:50

HU16-19 Pulje B

Jels/Kolding-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

12:50

DU16-9 Pulje C

Amager VK-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

12:50

DU16-19 Pulje D

Vrå-DHV Odense
0-2

Ukendt official

13:55

HU16-1 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Ungdomsvolley Sydvest
2-0

Ukendt official

13:55

HU16-11 Pulje B

Fortuna Odense-Hvidovre-Køge
0-2

Ukendt official

13:55

DU16-1 Pulje C

Vestegnens Volley-Fortuna Odense
2-0

Ukendt official

13:55

DU16-11 Pulje D

Ishøj Volley-Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

15:00

HU16-8 Pulje A

Grøndal EV-DHV Odense
2-1

Ukendt official

15:00

HU16-18 Pulje B

Jels/Kolding-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

15:00

DU16-8 Pulje C

Amager VK-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

15:00

DU16-18 Pulje D

Vrå-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

16:05

HU16-4 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

16:05

HU16-14 Pulje B

Fortuna Odense-Ikast KFUM
0-2

Ukendt official

16:05

DU16-4 Pulje C

Vestegnens Volley-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

16:05

DU16-14 Pulje D

Ishøj Volley-DHV Odense
0-2

Ukendt official

17:10

HU16-5 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-Grøndal EV
0-2

Ukendt official

17:10

HU16-15 Pulje B

Hvidovre-Køge-Jels/Kolding
1-2

Ukendt official

17:10

DU16-5 Pulje C

Fortuna Odense-Amager VK
1-2

Ukendt official

17:10

DU16-15 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-Vrå
2-0

Ukendt official

18:15

HU16-10 Pulje A

DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

18:15

HU16-20 Pulje B

VK Vestsjælland-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

18:15

DU16-10 Pulje C

RaLyIkast-Farum-Holte
2-0

Ukendt official

18:15

DU16-20 Pulje D

Gentofte Volley-DHV Odense
2-0

Ukendt official

2017-05-22

Højbyhallerne

Bane 1Bane 2Bane 3Bane 4
8:30

DU16-26 Kvart 1

Vestegnens Volley-DHV Odense
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-25 Kvart 2

Lyngby-Gladsaxe-Farum-Holte
2-0

Ukendt official

8:30

DU16-21 B-Semi 1

Ishøj Volley-Amager VK
2-0

Ukendt official

8:30

DU16-22 B-Semi 2

Fortuna Odense-Vrå
0-2

Ukendt official

9:45

HU16-26 Kvart 1

DHV Odense-Jels/Kolding
2-0

Ukendt official

9:45

HU16-25 Kvart 2

Hvidovre-Køge-Grøndal EV
1-2

Ukendt official

9:45

HU16-22 B-Semi 2

Ungdomsvolley Sydvest-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

9:45

HU16-21 B-Semi 1

Fortuna Odense-Rødovre-Ishøj
1-2

Ukendt official

11:00

DU16-28 Semifinale 1

DHV Odense-RaLyIkast
2-1

Ukendt official

11:00

DU16-29 Semifinale 2

Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley
1-2

Ukendt official

11:00

DU16-23 7-8 pl

Vrå-Ishøj Volley
0-2

Ukendt official

11:00

DU16-24 9-10 pl

Fortuna Odense-Amager VK
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-28 Semifinale 1

DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-29 Semifinale 2

Grøndal EV-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-23 7-8 pl

Ungdomsvolley Sydvest-Rødovre-Ishøj
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-24 9-10 pl

Ikast KFUM-Fortuna Odense
2-1

Ukendt official

14:00

DU16-30 Finale

Gentofte Volley-DHV Odense
2-0

Ukendt official

13:30
 
13:30

DU16-31 3.-4. Pl

Lyngby-Gladsaxe-RaLyIkast
2-1

Ukendt official

13:30

DU16-27 5.-6.-plads

Vestegnens Volley-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

15:15

HU16-30 Finale

VK Vestsjælland-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
2-1

Ukendt official

14:45
 
14:45

HU16-31 3.-4. Pl

Grøndal EV-DHV Odense
1-2

Ukendt official

14:45

HU16-27 5.-6.-plads

Jels/Kolding-Hvidovre-Køge
0-2

Ukendt official

   

Statistik

Antal holdAntal puljerAntal kampeGennemsnit per hold
HU16102316
DU16102316
I alt62
HU16-27Højbyhallerne,
Bane 4. 14:45-16:00
Jels/Kolding-Hvidovre-Køge0-2 (22-25,22-25)Ukendt official

HU16-24Højbyhallerne,
Bane 4. 12:15-13:30
Ikast KFUM-Fortuna Odense2-1 (25-18,23-25,15-12)Ukendt official

HU16-21Højbyhallerne,
Bane 4. 9:45-11:00
Fortuna Odense-Rødovre-Ishøj1-2 (25-23,17-25,10-15)Ukendt official

HU16-31Højbyhallerne,
Bane 3. 14:45-16:00
Grøndal EV-DHV Odense1-2 (14-25,25-22,8-15)Ukendt official

HU16-23Højbyhallerne,
Bane 3. 12:15-13:30
Ungdomsvolley Sydvest-Rødovre-Ishøj0-2 (20-25,17-25)Ukendt official

HU16-22Højbyhallerne,
Bane 3. 9:45-11:00
Ungdomsvolley Sydvest-Ikast KFUM2-0 (25-15,26-24)Ukendt official

HU16-29Højbyhallerne,
Bane 2. 12:15-13:30
Grøndal EV-VK Vestsjælland0-2 (11-25,12-25)Ukendt official

HU16-25Højbyhallerne,
Bane 2. 9:45-11:00
Hvidovre-Køge-Grøndal EV1-2 (25-23,14-25,8-15)Ukendt official

HU16-20Højbyhallerne,
Bane 2. 18:15-19:20
VK Vestsjælland-Ikast KFUM2-0 (25-17,25-8)Ukendt official

HU16-15Højbyhallerne,
Bane 2. 17:10-18:15
Hvidovre-Køge-Jels/Kolding1-2 (21-25,25-15,12-15)Ukendt official

HU16-14Højbyhallerne,
Bane 2. 16:05-17:10
Fortuna Odense-Ikast KFUM0-2 (11-25,24-26)Ukendt official

HU16-18Højbyhallerne,
Bane 2. 15:00-16:05
Jels/Kolding-VK Vestsjælland0-2 (10-25,3-25)Ukendt official

HU16-11Højbyhallerne,
Bane 2. 13:55-15:00
Fortuna Odense-Hvidovre-Køge0-2 (15-25,13-25)Ukendt official

HU16-19Højbyhallerne,
Bane 2. 12:50-13:55
Jels/Kolding-Ikast KFUM2-0 (25-22,25-18)Ukendt official

HU16-16Højbyhallerne,
Bane 2. 11:45-12:50
Hvidovre-Køge-VK Vestsjælland0-2 (10-25,13-25)Ukendt official

HU16-12Højbyhallerne,
Bane 2. 10:40-11:45
Fortuna Odense-Jels/Kolding0-2 (24-26,24-26)Ukendt official

HU16-17Højbyhallerne,
Bane 2. 9:35-10:40
Hvidovre-Køge-Ikast KFUM2-0 (25-16,25-16)Ukendt official

HU16-13Højbyhallerne,
Bane 2. 8:30-9:35
Fortuna Odense-VK Vestsjælland0-2 (7-25,12-25)Ukendt official

HU16-30Højbyhallerne,
Bane 1. 15:15-17:00
VK Vestsjælland-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe2-1 (21-25,25-20,15-11)Ukendt official

HU16-28Højbyhallerne,
Bane 1. 12:15-13:30
DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (17-25,16-25)Ukendt official

HU16-26Højbyhallerne,
Bane 1. 9:45-11:00
DHV Odense-Jels/Kolding2-0 (25-12,25-19)Ukendt official

HU16-10Højbyhallerne,
Bane 1. 18:15-19:20
DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (17-25,15-25)Ukendt official

HU16-5Højbyhallerne,
Bane 1. 17:10-18:15
Ungdomsvolley Sydvest-Grøndal EV0-2 (22-25,18-25)Ukendt official

HU16-4Højbyhallerne,
Bane 1. 16:05-17:10
Rødovre-Ishøj-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (8-25,11-25)Ukendt official

HU16-8Højbyhallerne,
Bane 1. 15:00-16:05
Grøndal EV-DHV Odense2-1 (25-19,17-25,15-9)Ukendt official

HU16-1Højbyhallerne,
Bane 1. 13:55-15:00
Rødovre-Ishøj-Ungdomsvolley Sydvest2-0 (25-21,25-22)Ukendt official

HU16-9Højbyhallerne,
Bane 1. 12:50-13:55
Grøndal EV-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (11-25,21-25)Ukendt official

HU16-6Højbyhallerne,
Bane 1. 11:45-12:50
Ungdomsvolley Sydvest-DHV Odense0-2 (8-25,9-25)Ukendt official

HU16-2Højbyhallerne,
Bane 1. 10:40-11:45
Rødovre-Ishøj-Grøndal EV0-2 (25-27,23-25)Ukendt official

HU16-7Højbyhallerne,
Bane 1. 9:35-10:40
Ungdomsvolley Sydvest-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (11-25,12-25)Ukendt official

HU16-3Højbyhallerne,
Bane 1. 8:30-9:35
Rødovre-Ishøj-DHV Odense0-2 (8-25,19-25)Ukendt official

DU16-27Højbyhallerne,
Bane 4. 13:30-14:45
Vestegnens Volley-Farum-Holte0-2 (18-25,23-25)Ukendt official

DU16-24Højbyhallerne,
Bane 4. 11:00-12:15
Fortuna Odense-Amager VK0-2 (17-25,24-26)Ukendt official

DU16-22Højbyhallerne,
Bane 4. 8:30-9:45
Fortuna Odense-Vrå0-2 (15-25,9-25)Ukendt official

DU16-20Højbyhallerne,
Bane 4. 18:15-19:20
Gentofte Volley-DHV Odense2-0 (25-17,25-17)Ukendt official

DU16-15Højbyhallerne,
Bane 4. 17:10-18:15
Lyngby-Gladsaxe-Vrå2-0 (25-15,25-19)Ukendt official

DU16-14Højbyhallerne,
Bane 4. 16:05-17:10
Ishøj Volley-DHV Odense0-2 (7-25,16-25)Ukendt official

DU16-18Højbyhallerne,
Bane 4. 15:00-16:05
Vrå-Gentofte Volley0-2 (27-29,14-25)Ukendt official

DU16-11Højbyhallerne,
Bane 4. 13:55-15:00
Ishøj Volley-Lyngby-Gladsaxe0-2 (14-25,14-25)Ukendt official

DU16-19Højbyhallerne,
Bane 4. 12:50-13:55
Vrå-DHV Odense0-2 (20-25,20-25)Ukendt official

DU16-16Højbyhallerne,
Bane 4. 11:45-12:50
Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley0-2 (23-25,23-25)Ukendt official

DU16-12Højbyhallerne,
Bane 4. 10:40-11:45
Ishøj Volley-Vrå1-2 (19-25,26-24,8-15)Ukendt official

DU16-17Højbyhallerne,
Bane 4. 9:35-10:40
Lyngby-Gladsaxe-DHV Odense0-2 (22-25,22-25)Ukendt official

DU16-13Højbyhallerne,
Bane 4. 8:30-9:35
Ishøj Volley-Gentofte Volley0-2 (13-25,20-25)Ukendt official

DU16-31Højbyhallerne,
Bane 3. 13:30-14:45
Lyngby-Gladsaxe-RaLyIkast2-1 (21-25,25-20,15-12)Ukendt official

DU16-23Højbyhallerne,
Bane 3. 11:00-12:15
Vrå-Ishøj Volley0-2 (20-25,21-25)Ukendt official

DU16-21Højbyhallerne,
Bane 3. 8:30-9:45
Ishøj Volley-Amager VK2-0 (25-19,25-23)Ukendt official

DU16-10Højbyhallerne,
Bane 3. 18:15-19:20
RaLyIkast-Farum-Holte2-0 (25-22,25-16)Ukendt official

DU16-5Højbyhallerne,
Bane 3. 17:10-18:15
Fortuna Odense-Amager VK1-2 (25-19,16-25,13-15)Ukendt official

DU16-4Højbyhallerne,
Bane 3. 16:05-17:10
Vestegnens Volley-Farum-Holte0-2 (12-25,15-25)Ukendt official

DU16-8Højbyhallerne,
Bane 3. 15:00-16:05
Amager VK-RaLyIkast0-2 (14-25,12-25)Ukendt official

DU16-1Højbyhallerne,
Bane 3. 13:55-15:00
Vestegnens Volley-Fortuna Odense2-0 (25-17,25-18)Ukendt official

DU16-9Højbyhallerne,
Bane 3. 12:50-13:55
Amager VK-Farum-Holte0-2 (18-25,14-25)Ukendt official

DU16-6Højbyhallerne,
Bane 3. 11:45-12:50
Fortuna Odense-RaLyIkast0-2 (15-25,20-25)Ukendt official

DU16-2Højbyhallerne,
Bane 3. 10:40-11:45
Vestegnens Volley-Amager VK2-1 (25-20,21-25,15-8)Ukendt official

DU16-7Højbyhallerne,
Bane 3. 9:35-10:40
Fortuna Odense-Farum-Holte0-2 (16-25,12-25)Ukendt official

DU16-3Højbyhallerne,
Bane 3. 8:30-9:35
Vestegnens Volley-RaLyIkast0-2 (8-25,19-25)Ukendt official

DU16-29Højbyhallerne,
Bane 2. 11:00-12:15
Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley1-2 (20-25,25-16,10-15)Ukendt official

DU16-25Højbyhallerne,
Bane 2. 8:30-9:45
Lyngby-Gladsaxe-Farum-Holte2-0 (25-17,25-16)Ukendt official

DU16-30Højbyhallerne,
Bane 1. 14:00-15:15
Gentofte Volley-DHV Odense2-0 (25-15,25-21)Ukendt official

DU16-28Højbyhallerne,
Bane 1. 11:00-12:15
DHV Odense-RaLyIkast2-1 (19-25,25-14,15-8)Ukendt official

DU16-26Højbyhallerne,
Bane 1. 8:30-9:45
Vestegnens Volley-DHV Odense0-2 (16-25,17-25)Ukendt official

Kampnr.Tid og stedHoldOfficial

2017-05-21

Højbyhallerne

Bane 1Bane 2Bane 3Bane 4
8:30

HU16-3 Pulje A

Rødovre-Ishøj-DHV Odense
0-2

Ukendt official

8:30

HU16-13 Pulje B

Fortuna Odense-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-3 Pulje C

Vestegnens Volley-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-13 Pulje D

Ishøj Volley-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

9:35

HU16-7 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

9:35

HU16-17 Pulje B

Hvidovre-Køge-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

9:35

DU16-7 Pulje C

Fortuna Odense-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

9:35

DU16-17 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-DHV Odense
0-2

Ukendt official

10:40

HU16-2 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Grøndal EV
0-2

Ukendt official

10:40

HU16-12 Pulje B

Fortuna Odense-Jels/Kolding
0-2

Ukendt official

10:40

DU16-2 Pulje C

Vestegnens Volley-Amager VK
2-1

Ukendt official

10:40

DU16-12 Pulje D

Ishøj Volley-Vrå
1-2

Ukendt official

11:45

HU16-6 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-DHV Odense
0-2

Ukendt official

11:45

HU16-16 Pulje B

Hvidovre-Køge-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

11:45

DU16-6 Pulje C

Fortuna Odense-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

11:45

DU16-16 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

12:50

HU16-9 Pulje A

Grøndal EV-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

12:50

HU16-19 Pulje B

Jels/Kolding-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

12:50

DU16-9 Pulje C

Amager VK-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

12:50

DU16-19 Pulje D

Vrå-DHV Odense
0-2

Ukendt official

13:55

HU16-1 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Ungdomsvolley Sydvest
2-0

Ukendt official

13:55

HU16-11 Pulje B

Fortuna Odense-Hvidovre-Køge
0-2

Ukendt official

13:55

DU16-1 Pulje C

Vestegnens Volley-Fortuna Odense
2-0

Ukendt official

13:55

DU16-11 Pulje D

Ishøj Volley-Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

15:00

HU16-8 Pulje A

Grøndal EV-DHV Odense
2-1

Ukendt official

15:00

HU16-18 Pulje B

Jels/Kolding-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

15:00

DU16-8 Pulje C

Amager VK-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

15:00

DU16-18 Pulje D

Vrå-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

16:05

HU16-4 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

16:05

HU16-14 Pulje B

Fortuna Odense-Ikast KFUM
0-2

Ukendt official

16:05

DU16-4 Pulje C

Vestegnens Volley-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

16:05

DU16-14 Pulje D

Ishøj Volley-DHV Odense
0-2

Ukendt official

17:10

HU16-5 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-Grøndal EV
0-2

Ukendt official

17:10

HU16-15 Pulje B

Hvidovre-Køge-Jels/Kolding
1-2

Ukendt official

17:10

DU16-5 Pulje C

Fortuna Odense-Amager VK
1-2

Ukendt official

17:10

DU16-15 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-Vrå
2-0

Ukendt official

18:15

HU16-10 Pulje A

DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

18:15

HU16-20 Pulje B

VK Vestsjælland-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

18:15

DU16-10 Pulje C

RaLyIkast-Farum-Holte
2-0

Ukendt official

18:15

DU16-20 Pulje D

Gentofte Volley-DHV Odense
2-0

Ukendt official

2017-05-22

Højbyhallerne

Bane 1Bane 2Bane 3Bane 4
8:30

DU16-26 Kvart 1

Vestegnens Volley-DHV Odense
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-25 Kvart 2

Lyngby-Gladsaxe-Farum-Holte
2-0

Ukendt official

8:30

DU16-21 B-Semi 1

Ishøj Volley-Amager VK
2-0

Ukendt official

8:30

DU16-22 B-Semi 2

Fortuna Odense-Vrå
0-2

Ukendt official

9:45

HU16-26 Kvart 1

DHV Odense-Jels/Kolding
2-0

Ukendt official

9:45

HU16-25 Kvart 2

Hvidovre-Køge-Grøndal EV
1-2

Ukendt official

9:45

HU16-22 B-Semi 2

Ungdomsvolley Sydvest-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

9:45

HU16-21 B-Semi 1

Fortuna Odense-Rødovre-Ishøj
1-2

Ukendt official

11:00

DU16-28 Semifinale 1

DHV Odense-RaLyIkast
2-1

Ukendt official

11:00

DU16-29 Semifinale 2

Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley
1-2

Ukendt official

11:00

DU16-23 7-8 pl

Vrå-Ishøj Volley
0-2

Ukendt official

11:00

DU16-24 9-10 pl

Fortuna Odense-Amager VK
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-28 Semifinale 1

DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-29 Semifinale 2

Grøndal EV-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-23 7-8 pl

Ungdomsvolley Sydvest-Rødovre-Ishøj
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-24 9-10 pl

Ikast KFUM-Fortuna Odense
2-1

Ukendt official

14:00

DU16-30 Finale

Gentofte Volley-DHV Odense
2-0

Ukendt official

13:30
 
13:30

DU16-31 3.-4. Pl

Lyngby-Gladsaxe-RaLyIkast
2-1

Ukendt official

13:30

DU16-27 5.-6.-plads

Vestegnens Volley-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

15:15

HU16-30 Finale

VK Vestsjælland-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
2-1

Ukendt official

14:45
 
14:45

HU16-31 3.-4. Pl

Grøndal EV-DHV Odense
1-2

Ukendt official

14:45

HU16-27 5.-6.-plads

Jels/Kolding-Hvidovre-Køge
0-2

Ukendt official

   
Designed by Free CSS Templates
Redigeret af Jeppe Bundsgaard
Webmaster: Jeppe Bundsgaard
Sidst opdateret: 17-05-2017
Denne sides adresse: laturna.com/udm/staevne/index.php
SmartSite Publisher