Ungdoms-DM 2017
| Forside | HU16 | DU16 | Stævne |

HU16

Slutstilling | Stillinger | Resultater | Kommende kampe | Puljer 
Haloversigt
Slutstilling
1VK Vestsjælland
2Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
3DHV Odense
4Grøndal EV
5Hvidovre-Køge
6Jels/Kolding
7Rødovre-Ishøj
8Ungdomsvolley Sydvest
9Ikast KFUM
10Fortuna Odense

Indledende puljer

Pulje A

Detaljeret stilling

KVUTScoreP
1Gentofte/Lyngby-Gladsaxe44008-08
2Grøndal EV43016-36
3DHV Odense42025-44
4Rødovre-Ishøj41032-62
5Ungdomsvolley Sydvest40040-80
Pulje B

Detaljeret stilling

KVUTScoreP
1VK Vestsjælland44008-08
2Jels/Kolding43016-36
3Hvidovre-Køge42025-44
4Ikast KFUM41032-62
5Fortuna Odense40040-80

2017-05-21

Højbyhallerne

Indledende puljer

Pulje A
HU16-3Bane 1
8:30-9:35
Rødovre-Ishøj-DHV Odense0-2 (8-25,19-25)
HU16-7Bane 1
9:35-10:40
Ungdomsvolley Sydvest-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (11-25,12-25)
HU16-2Bane 1
10:40-11:45
Rødovre-Ishøj-Grøndal EV0-2 (25-27,23-25)
HU16-6Bane 1
11:45-12:50
Ungdomsvolley Sydvest-DHV Odense0-2 (8-25,9-25)
HU16-9Bane 1
12:50-13:55
Grøndal EV-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (11-25,21-25)
HU16-1Bane 1
13:55-15:00
Rødovre-Ishøj-Ungdomsvolley Sydvest2-0 (25-21,25-22)
HU16-8Bane 1
15:00-16:05
Grøndal EV-DHV Odense2-1 (25-19,17-25,15-9)
HU16-4Bane 1
16:05-17:10
Rødovre-Ishøj-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (8-25,11-25)
HU16-5Bane 1
17:10-18:15
Ungdomsvolley Sydvest-Grøndal EV0-2 (22-25,18-25)
HU16-10Bane 1
18:15-19:20
DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (17-25,15-25)
Pulje B
HU16-13Bane 2
8:30-9:35
Fortuna Odense-VK Vestsjælland0-2 (7-25,12-25)
HU16-17Bane 2
9:35-10:40
Hvidovre-Køge-Ikast KFUM2-0 (25-16,25-16)
HU16-12Bane 2
10:40-11:45
Fortuna Odense-Jels/Kolding0-2 (24-26,24-26)
HU16-16Bane 2
11:45-12:50
Hvidovre-Køge-VK Vestsjælland0-2 (10-25,13-25)
HU16-19Bane 2
12:50-13:55
Jels/Kolding-Ikast KFUM2-0 (25-22,25-18)
HU16-11Bane 2
13:55-15:00
Fortuna Odense-Hvidovre-Køge0-2 (15-25,13-25)
HU16-18Bane 2
15:00-16:05
Jels/Kolding-VK Vestsjælland0-2 (10-25,3-25)
HU16-14Bane 2
16:05-17:10
Fortuna Odense-Ikast KFUM0-2 (11-25,24-26)
HU16-15Bane 2
17:10-18:15
Hvidovre-Køge-Jels/Kolding1-2 (21-25,25-15,12-15)
HU16-20Bane 2
18:15-19:20
VK Vestsjælland-Ikast KFUM2-0 (25-17,25-8)

2017-05-22

Højbyhallerne

B-semifinalerunde

B-Semi 1
HU16-21Bane 4
9:45-11:00
Fortuna Odense-Rødovre-Ishøj1-2 (25-23,17-25,10-15)
B-Semi 2
HU16-22Bane 3
9:45-11:00
Ungdomsvolley Sydvest-Ikast KFUM2-0 (25-15,26-24)

Placeringskampe (7-10)

7-8 pl
HU16-23Bane 3
12:15-13:30
Ungdomsvolley Sydvest-Rødovre-Ishøj0-2 (20-25,17-25)
9-10 pl
HU16-24Bane 4
12:15-13:30
Ikast KFUM-Fortuna Odense2-1 (25-18,23-25,15-12)

Kvartfinaler

Kvart 2
HU16-25Bane 2
9:45-11:00
Hvidovre-Køge-Grøndal EV1-2 (25-23,14-25,8-15)
Kvart 1
HU16-26Bane 1
9:45-11:00
DHV Odense-Jels/Kolding2-0 (25-12,25-19)

5.-6.-plads

5.-6.-plads
HU16-27Bane 4
14:45-16:00
Jels/Kolding-Hvidovre-Køge0-2 (22-25,22-25)

Semifinaler

Semifinale 1
HU16-28Bane 1
12:15-13:30
DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe0-2 (17-25,16-25)
Semifinale 2
HU16-29Bane 2
12:15-13:30
Grøndal EV-VK Vestsjælland0-2 (11-25,12-25)

Finaler

Finale
HU16-30Bane 1
15:15-17:00
VK Vestsjælland-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe2-1 (21-25,25-20,15-11)
3.-4. Pl
HU16-31Bane 3
14:45-16:00
Grøndal EV-DHV Odense1-2 (14-25,25-22,8-15)

Indledende puljer

Pulje A
Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
DHV Odense
Grøndal EV
Ungdomsvolley Sydvest
Rødovre-Ishøj
Pulje B
Ikast KFUM
VK Vestsjælland
Jels/Kolding
Hvidovre-Køge
Fortuna Odense

B-semifinalerunde

B-Semi 1
Nr 5 Pulje B
Nr 4 Pulje A
B-Semi 2
Nr 5 Pulje A
Nr 4 Pulje B

Placeringskampe (7-10)

7-8 pl
Nr 1 B-Semi 2
Nr 1 B-Semi 1
9-10 pl
Nr 2 B-Semi 2
Nr 2 B-Semi 1

Kvartfinaler

Kvart 2
Nr 3 Pulje B
Nr 2 Pulje A
Kvart 1
Nr 3 Pulje A
Nr 2 Pulje B

5.-6.-plads

5.-6.-plads
Nr 2 Kvart 1
Nr 2 Kvart 2

Semifinaler

Semifinale 1
Nr 1 Kvart 1
Nr 1 Pulje A
Semifinale 2
Nr 1 Kvart 2
Nr 1 Pulje B

Finaler

Finale
Nr 1 Semifinale 2
Nr 1 Semifinale 1
3.-4. Pl
Nr 2 Semifinale 2
Nr 2 Semifinale 1

2017-05-21

Højbyhallerne

Bane 1Bane 2Bane 3Bane 4
8:30

HU16-3 Pulje A

Rødovre-Ishøj-DHV Odense
0-2
(8-25,19-25)

Ukendt official

8:30

HU16-13 Pulje B

Fortuna Odense-VK Vestsjælland
0-2
(7-25,12-25)

Ukendt official

8:30

DU16-3 Pulje C

Vestegnens Volley-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-13 Pulje D

Ishøj Volley-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

9:35

HU16-7 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2
(11-25,12-25)

Ukendt official

9:35

HU16-17 Pulje B

Hvidovre-Køge-Ikast KFUM
2-0
(25-16,25-16)

Ukendt official

9:35

DU16-7 Pulje C

Fortuna Odense-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

9:35

DU16-17 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-DHV Odense
0-2

Ukendt official

10:40

HU16-2 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Grøndal EV
0-2
(25-27,23-25)

Ukendt official

10:40

HU16-12 Pulje B

Fortuna Odense-Jels/Kolding
0-2
(24-26,24-26)

Ukendt official

10:40

DU16-2 Pulje C

Vestegnens Volley-Amager VK
2-1

Ukendt official

10:40

DU16-12 Pulje D

Ishøj Volley-Vrå
1-2

Ukendt official

11:45

HU16-6 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-DHV Odense
0-2
(8-25,9-25)

Ukendt official

11:45

HU16-16 Pulje B

Hvidovre-Køge-VK Vestsjælland
0-2
(10-25,13-25)

Ukendt official

11:45

DU16-6 Pulje C

Fortuna Odense-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

11:45

DU16-16 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

12:50

HU16-9 Pulje A

Grøndal EV-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2
(11-25,21-25)

Ukendt official

12:50

HU16-19 Pulje B

Jels/Kolding-Ikast KFUM
2-0
(25-22,25-18)

Ukendt official

12:50

DU16-9 Pulje C

Amager VK-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

12:50

DU16-19 Pulje D

Vrå-DHV Odense
0-2

Ukendt official

13:55

HU16-1 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Ungdomsvolley Sydvest
2-0
(25-21,25-22)

Ukendt official

13:55

HU16-11 Pulje B

Fortuna Odense-Hvidovre-Køge
0-2
(15-25,13-25)

Ukendt official

13:55

DU16-1 Pulje C

Vestegnens Volley-Fortuna Odense
2-0

Ukendt official

13:55

DU16-11 Pulje D

Ishøj Volley-Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

15:00

HU16-8 Pulje A

Grøndal EV-DHV Odense
2-1
(25-19,17-25,15-9)

Ukendt official

15:00

HU16-18 Pulje B

Jels/Kolding-VK Vestsjælland
0-2
(10-25,3-25)

Ukendt official

15:00

DU16-8 Pulje C

Amager VK-RaLyIkast
0-2

Ukendt official

15:00

DU16-18 Pulje D

Vrå-Gentofte Volley
0-2

Ukendt official

16:05

HU16-4 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2
(8-25,11-25)

Ukendt official

16:05

HU16-14 Pulje B

Fortuna Odense-Ikast KFUM
0-2
(11-25,24-26)

Ukendt official

16:05

DU16-4 Pulje C

Vestegnens Volley-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

16:05

DU16-14 Pulje D

Ishøj Volley-DHV Odense
0-2

Ukendt official

17:10

HU16-5 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-Grøndal EV
0-2
(22-25,18-25)

Ukendt official

17:10

HU16-15 Pulje B

Hvidovre-Køge-Jels/Kolding
1-2
(21-25,25-15,12-15)

Ukendt official

17:10

DU16-5 Pulje C

Fortuna Odense-Amager VK
1-2

Ukendt official

17:10

DU16-15 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-Vrå
2-0

Ukendt official

18:15

HU16-10 Pulje A

DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2
(17-25,15-25)

Ukendt official

18:15

HU16-20 Pulje B

VK Vestsjælland-Ikast KFUM
2-0
(25-17,25-8)

Ukendt official

18:15

DU16-10 Pulje C

RaLyIkast-Farum-Holte
2-0

Ukendt official

18:15

DU16-20 Pulje D

Gentofte Volley-DHV Odense
2-0

Ukendt official

2017-05-22

Højbyhallerne

Bane 1Bane 2Bane 3Bane 4
8:30

DU16-26 Kvart 1

Vestegnens Volley-DHV Odense
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-25 Kvart 2

Lyngby-Gladsaxe-Farum-Holte
2-0

Ukendt official

8:30

DU16-21 B-Semi 1

Ishøj Volley-Amager VK
2-0

Ukendt official

8:30

DU16-22 B-Semi 2

Fortuna Odense-Vrå
0-2

Ukendt official

9:45

HU16-26 Kvart 1

DHV Odense-Jels/Kolding
2-0
(25-12,25-19)

Ukendt official

9:45

HU16-25 Kvart 2

Hvidovre-Køge-Grøndal EV
1-2
(25-23,14-25,8-15)

Ukendt official

9:45

HU16-22 B-Semi 2

Ungdomsvolley Sydvest-Ikast KFUM
2-0
(25-15,26-24)

Ukendt official

9:45

HU16-21 B-Semi 1

Fortuna Odense-Rødovre-Ishøj
1-2
(25-23,17-25,10-15)

Ukendt official

11:00

DU16-28 Semifinale 1

DHV Odense-RaLyIkast
2-1

Ukendt official

11:00

DU16-29 Semifinale 2

Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley
1-2

Ukendt official

11:00

DU16-23 7-8 pl

Vrå-Ishøj Volley
0-2

Ukendt official

11:00

DU16-24 9-10 pl

Fortuna Odense-Amager VK
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-28 Semifinale 1

DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2
(17-25,16-25)

Ukendt official

12:15

HU16-29 Semifinale 2

Grøndal EV-VK Vestsjælland
0-2
(11-25,12-25)

Ukendt official

12:15

HU16-23 7-8 pl

Ungdomsvolley Sydvest-Rødovre-Ishøj
0-2
(20-25,17-25)

Ukendt official

12:15

HU16-24 9-10 pl

Ikast KFUM-Fortuna Odense
2-1
(25-18,23-25,15-12)

Ukendt official

14:00

DU16-30 Finale

Gentofte Volley-DHV Odense
2-0

Ukendt official

13:30
 
13:30

DU16-31 3.-4. Pl

Lyngby-Gladsaxe-RaLyIkast
2-1

Ukendt official

13:30

DU16-27 5.-6.-plads

Vestegnens Volley-Farum-Holte
0-2

Ukendt official

15:15

HU16-30 Finale

VK Vestsjælland-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
2-1
(21-25,25-20,15-11)

Ukendt official

14:45
 
14:45

HU16-31 3.-4. Pl

Grøndal EV-DHV Odense
1-2
(14-25,25-22,8-15)

Ukendt official

14:45

HU16-27 5.-6.-plads

Jels/Kolding-Hvidovre-Køge
0-2
(22-25,22-25)

Ukendt official

   
Designed by Free CSS Templates
Webmaster: Jeppe Bundsgaard
SmartSite Publisher