Ungdoms-DM 2017
| Forside | HU16 | DU16 | Stævne |

DU16

Slutstilling | Stillinger | Resultater | Kommende kampe | Puljer 
Haloversigt
Slutstilling
1Gentofte Volley
2DHV Odense
3Lyngby-Gladsaxe
4RaLyIkast
5Farum-Holte
6Vestegnens Volley
7Ishøj Volley
8Vrå
9Amager VK
10Fortuna Odense

Indledende puljer

Pulje C

Detaljeret stilling

KVUTScoreP
1RaLyIkast44008-08
2Farum-Holte43016-26
3Vestegnens Volley42024-54
4Amager VK41033-72
5Fortuna Odense40041-80
Pulje D

Detaljeret stilling

KVUTScoreP
1Gentofte Volley44008-08
2DHV Odense43016-26
3Lyngby-Gladsaxe42024-44
4Vrå41032-72
5Ishøj Volley40041-80

2017-05-21

Højbyhallerne

Indledende puljer

Pulje C
DU16-3Bane 3
8:30-9:35
Vestegnens Volley-RaLyIkast0-2 (8-25,19-25)
DU16-7Bane 3
9:35-10:40
Fortuna Odense-Farum-Holte0-2 (16-25,12-25)
DU16-2Bane 3
10:40-11:45
Vestegnens Volley-Amager VK2-1 (25-20,21-25,15-8)
DU16-6Bane 3
11:45-12:50
Fortuna Odense-RaLyIkast0-2 (15-25,20-25)
DU16-9Bane 3
12:50-13:55
Amager VK-Farum-Holte0-2 (18-25,14-25)
DU16-1Bane 3
13:55-15:00
Vestegnens Volley-Fortuna Odense2-0 (25-17,25-18)
DU16-8Bane 3
15:00-16:05
Amager VK-RaLyIkast0-2 (14-25,12-25)
DU16-4Bane 3
16:05-17:10
Vestegnens Volley-Farum-Holte0-2 (12-25,15-25)
DU16-5Bane 3
17:10-18:15
Fortuna Odense-Amager VK1-2 (25-19,16-25,13-15)
DU16-10Bane 3
18:15-19:20
RaLyIkast-Farum-Holte2-0 (25-22,25-16)
Pulje D
DU16-13Bane 4
8:30-9:35
Ishøj Volley-Gentofte Volley0-2 (13-25,20-25)
DU16-17Bane 4
9:35-10:40
Lyngby-Gladsaxe-DHV Odense0-2 (22-25,22-25)
DU16-12Bane 4
10:40-11:45
Ishøj Volley-Vrå1-2 (19-25,26-24,8-15)
DU16-16Bane 4
11:45-12:50
Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley0-2 (23-25,23-25)
DU16-19Bane 4
12:50-13:55
Vrå-DHV Odense0-2 (20-25,20-25)
DU16-11Bane 4
13:55-15:00
Ishøj Volley-Lyngby-Gladsaxe0-2 (14-25,14-25)
DU16-18Bane 4
15:00-16:05
Vrå-Gentofte Volley0-2 (27-29,14-25)
DU16-14Bane 4
16:05-17:10
Ishøj Volley-DHV Odense0-2 (7-25,16-25)
DU16-15Bane 4
17:10-18:15
Lyngby-Gladsaxe-Vrå2-0 (25-15,25-19)
DU16-20Bane 4
18:15-19:20
Gentofte Volley-DHV Odense2-0 (25-17,25-17)

2017-05-22

Højbyhallerne

B-semifinalerunde

B-Semi 1
DU16-21Bane 3
8:30-9:45
Ishøj Volley-Amager VK2-0 (25-19,25-23)
B-Semi 2
DU16-22Bane 4
8:30-9:45
Fortuna Odense-Vrå0-2 (15-25,9-25)

Placeringskampe (7-10)

7-8 pl
DU16-23Bane 3
11:00-12:15
Vrå-Ishøj Volley0-2 (20-25,21-25)
9-10 pl
DU16-24Bane 4
11:00-12:15
Fortuna Odense-Amager VK0-2 (17-25,24-26)

Kvartfinaler

Kvart 2
DU16-25Bane 2
8:30-9:45
Lyngby-Gladsaxe-Farum-Holte2-0 (25-17,25-16)
Kvart 1
DU16-26Bane 1
8:30-9:45
Vestegnens Volley-DHV Odense0-2 (16-25,17-25)

5.-6.-plads

5.-6.-plads
DU16-27Bane 4
13:30-14:45
Vestegnens Volley-Farum-Holte0-2 (18-25,23-25)

Semifinaler

Semifinale 1
DU16-28Bane 1
11:00-12:15
DHV Odense-RaLyIkast2-1 (19-25,25-14,15-8)
Semifinale 2
DU16-29Bane 2
11:00-12:15
Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley1-2 (20-25,25-16,10-15)

Finaler

Finale
DU16-30Bane 1
14:00-15:15
Gentofte Volley-DHV Odense2-0 (25-15,25-21)
3.-4. Pl
DU16-31Bane 3
13:30-14:45
Lyngby-Gladsaxe-RaLyIkast2-1 (21-25,25-20,15-12)

Indledende puljer

Pulje C
Farum-Holte
RaLyIkast
Amager VK
Fortuna Odense
Vestegnens Volley
Pulje D
DHV Odense
Gentofte Volley
Vrå
Lyngby-Gladsaxe
Ishøj Volley

B-semifinalerunde

B-Semi 1
Nr 5 Pulje D
Nr 4 Pulje C
B-Semi 2
Nr 5 Pulje C
Nr 4 Pulje D

Placeringskampe (7-10)

7-8 pl
Nr 1 B-Semi 2
Nr 1 B-Semi 1
9-10 pl
Nr 2 B-Semi 2
Nr 2 B-Semi 1

Kvartfinaler

Kvart 2
Nr 3 Pulje D
Nr 2 Pulje C
Kvart 1
Nr 3 Pulje C
Nr 2 Pulje D

5.-6.-plads

5.-6.-plads
Nr 2 Kvart 1
Nr 2 Kvart 2

Semifinaler

Semifinale 1
Nr 1 Kvart 1
Nr 1 Pulje C
Semifinale 2
Nr 1 Kvart 2
Nr 1 Pulje D

Finaler

Finale
Nr 1 Semifinale 2
Nr 1 Semifinale 1
3.-4. Pl
Nr 2 Semifinale 2
Nr 2 Semifinale 1

2017-05-21

Højbyhallerne

Bane 1Bane 2Bane 3Bane 4
8:30

HU16-3 Pulje A

Rødovre-Ishøj-DHV Odense
0-2

Ukendt official

8:30

HU16-13 Pulje B

Fortuna Odense-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

8:30

DU16-3 Pulje C

Vestegnens Volley-RaLyIkast
0-2
(8-25,19-25)

Ukendt official

8:30

DU16-13 Pulje D

Ishøj Volley-Gentofte Volley
0-2
(13-25,20-25)

Ukendt official

9:35

HU16-7 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

9:35

HU16-17 Pulje B

Hvidovre-Køge-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

9:35

DU16-7 Pulje C

Fortuna Odense-Farum-Holte
0-2
(16-25,12-25)

Ukendt official

9:35

DU16-17 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-DHV Odense
0-2
(22-25,22-25)

Ukendt official

10:40

HU16-2 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Grøndal EV
0-2

Ukendt official

10:40

HU16-12 Pulje B

Fortuna Odense-Jels/Kolding
0-2

Ukendt official

10:40

DU16-2 Pulje C

Vestegnens Volley-Amager VK
2-1
(25-20,21-25,15-8)

Ukendt official

10:40

DU16-12 Pulje D

Ishøj Volley-Vrå
1-2
(19-25,26-24,8-15)

Ukendt official

11:45

HU16-6 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-DHV Odense
0-2

Ukendt official

11:45

HU16-16 Pulje B

Hvidovre-Køge-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

11:45

DU16-6 Pulje C

Fortuna Odense-RaLyIkast
0-2
(15-25,20-25)

Ukendt official

11:45

DU16-16 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley
0-2
(23-25,23-25)

Ukendt official

12:50

HU16-9 Pulje A

Grøndal EV-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

12:50

HU16-19 Pulje B

Jels/Kolding-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

12:50

DU16-9 Pulje C

Amager VK-Farum-Holte
0-2
(18-25,14-25)

Ukendt official

12:50

DU16-19 Pulje D

Vrå-DHV Odense
0-2
(20-25,20-25)

Ukendt official

13:55

HU16-1 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Ungdomsvolley Sydvest
2-0

Ukendt official

13:55

HU16-11 Pulje B

Fortuna Odense-Hvidovre-Køge
0-2

Ukendt official

13:55

DU16-1 Pulje C

Vestegnens Volley-Fortuna Odense
2-0
(25-17,25-18)

Ukendt official

13:55

DU16-11 Pulje D

Ishøj Volley-Lyngby-Gladsaxe
0-2
(14-25,14-25)

Ukendt official

15:00

HU16-8 Pulje A

Grøndal EV-DHV Odense
2-1

Ukendt official

15:00

HU16-18 Pulje B

Jels/Kolding-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

15:00

DU16-8 Pulje C

Amager VK-RaLyIkast
0-2
(14-25,12-25)

Ukendt official

15:00

DU16-18 Pulje D

Vrå-Gentofte Volley
0-2
(27-29,14-25)

Ukendt official

16:05

HU16-4 Pulje A

Rødovre-Ishøj-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

16:05

HU16-14 Pulje B

Fortuna Odense-Ikast KFUM
0-2

Ukendt official

16:05

DU16-4 Pulje C

Vestegnens Volley-Farum-Holte
0-2
(12-25,15-25)

Ukendt official

16:05

DU16-14 Pulje D

Ishøj Volley-DHV Odense
0-2
(7-25,16-25)

Ukendt official

17:10

HU16-5 Pulje A

Ungdomsvolley Sydvest-Grøndal EV
0-2

Ukendt official

17:10

HU16-15 Pulje B

Hvidovre-Køge-Jels/Kolding
1-2

Ukendt official

17:10

DU16-5 Pulje C

Fortuna Odense-Amager VK
1-2
(25-19,16-25,13-15)

Ukendt official

17:10

DU16-15 Pulje D

Lyngby-Gladsaxe-Vrå
2-0
(25-15,25-19)

Ukendt official

18:15

HU16-10 Pulje A

DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

18:15

HU16-20 Pulje B

VK Vestsjælland-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

18:15

DU16-10 Pulje C

RaLyIkast-Farum-Holte
2-0
(25-22,25-16)

Ukendt official

18:15

DU16-20 Pulje D

Gentofte Volley-DHV Odense
2-0
(25-17,25-17)

Ukendt official

2017-05-22

Højbyhallerne

Bane 1Bane 2Bane 3Bane 4
8:30

DU16-26 Kvart 1

Vestegnens Volley-DHV Odense
0-2
(16-25,17-25)

Ukendt official

8:30

DU16-25 Kvart 2

Lyngby-Gladsaxe-Farum-Holte
2-0
(25-17,25-16)

Ukendt official

8:30

DU16-21 B-Semi 1

Ishøj Volley-Amager VK
2-0
(25-19,25-23)

Ukendt official

8:30

DU16-22 B-Semi 2

Fortuna Odense-Vrå
0-2
(15-25,9-25)

Ukendt official

9:45

HU16-26 Kvart 1

DHV Odense-Jels/Kolding
2-0

Ukendt official

9:45

HU16-25 Kvart 2

Hvidovre-Køge-Grøndal EV
1-2

Ukendt official

9:45

HU16-22 B-Semi 2

Ungdomsvolley Sydvest-Ikast KFUM
2-0

Ukendt official

9:45

HU16-21 B-Semi 1

Fortuna Odense-Rødovre-Ishøj
1-2

Ukendt official

11:00

DU16-28 Semifinale 1

DHV Odense-RaLyIkast
2-1
(19-25,25-14,15-8)

Ukendt official

11:00

DU16-29 Semifinale 2

Lyngby-Gladsaxe-Gentofte Volley
1-2
(20-25,25-16,10-15)

Ukendt official

11:00

DU16-23 7-8 pl

Vrå-Ishøj Volley
0-2
(20-25,21-25)

Ukendt official

11:00

DU16-24 9-10 pl

Fortuna Odense-Amager VK
0-2
(17-25,24-26)

Ukendt official

12:15

HU16-28 Semifinale 1

DHV Odense-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-29 Semifinale 2

Grøndal EV-VK Vestsjælland
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-23 7-8 pl

Ungdomsvolley Sydvest-Rødovre-Ishøj
0-2

Ukendt official

12:15

HU16-24 9-10 pl

Ikast KFUM-Fortuna Odense
2-1

Ukendt official

14:00

DU16-30 Finale

Gentofte Volley-DHV Odense
2-0
(25-15,25-21)

Ukendt official

13:30
 
13:30

DU16-31 3.-4. Pl

Lyngby-Gladsaxe-RaLyIkast
2-1
(21-25,25-20,15-12)

Ukendt official

13:30

DU16-27 5.-6.-plads

Vestegnens Volley-Farum-Holte
0-2
(18-25,23-25)

Ukendt official

15:15

HU16-30 Finale

VK Vestsjælland-Gentofte/Lyngby-Gladsaxe
2-1

Ukendt official

14:45
 
14:45

HU16-31 3.-4. Pl

Grøndal EV-DHV Odense
1-2

Ukendt official

14:45

HU16-27 5.-6.-plads

Jels/Kolding-Hvidovre-Køge
0-2

Ukendt official

   
Designed by Free CSS Templates
Webmaster: Jeppe Bundsgaard
SmartSite Publisher