Forside Dame A Dame B Herre A Herre B Mix A Mix B Stævneinfo

Alle kampe

Stævneinfo

Indkvartering | Logistik | Haller | Statistik | Alle kampe
Haller

Indkvartering

HoldIndkvartering
Charlie’s Angels (DA)Sover hjemme
DHV Odense (HA)Sover hjemme
FjederKaj’s Friske Fyre (HB)Lokale 1
FjederKaj’s Frække Fyre (HA)Lokale 1
Fortuna (HB)Sover hjemme
Fritten will carry NP (HB)Lokale 5
Hårslev Hillbillies (MB)Lokale 10
JFS Volley (MA)Lokale 11
Killer Cookies (MA)Lokale 6
Killer Crackers (MA)Lokale 6
Kiss My Ace (DA)Lokale 15
Kolding VK (HA)Lokale 7
KVK (DB)Lokale 8
Lucky Lucies (DA)Lokale 16
Morgenbollerne (MB)Lokale 13
No Name (DB)Lokale 12
Nordenskov UIF (HA)Lokale 9
Power Puff Pigerne (DA)Sover hjemme
QVAGS (DB)Lokale 2
SAFF United (HB)Sover hjemme
Sild I Nettet (DB)Lokale 3
Soja Sauce (MB)Lokale 14
Team Awesome (DB)Lokale 4
Team Minions (MB)Lokale 4
Team Spirit (DB)Lokale 3
Team Tømmermænd (MB)Lokale 13
VBC Multiracial (MA)Lokale 12
Vikinger & Skjoldmøer (MA)Lokale 11
VTO Mix-A-Lot (MB)Lokale 10

Start

HoldIndkvarteringHalStart
VBC Multiracial (MA)Lokale 12Højby Hallerne 2900
QVAGS (DB)Lokale 2Højby Hallerne 2900
Morgenbollerne (MB)Lokale 13Højby Hallerne 2900
Killer Cookies (MA)Lokale 6Højby Hallerne 2900Official
KVK (DB)Lokale 8Højby Hallerne 2900
Hårslev Hillbillies (MB)Lokale 10Højby Hallerne 2900Official
VTO Mix-A-Lot (MB)Lokale 10Højby Hallerne 2900
JFS Volley (MA)Lokale 11Højby Hallerne 2900
No Name (DB)Lokale 12Højby Hallerne 2900Official
Sild I Nettet (DB)Lokale 3Højby Hallerne 21000
Soja Sauce (MB)Lokale 14Højby Hallerne 21000
Kiss My Ace (DA)Lokale 15Højby Hallerne 11000
Team Minions (MB)Lokale 4Højby Hallerne 21000
Lucky Lucies (DA)Lokale 16Højby Hallerne 11000Official
Fritten will carry NP (HB)Lokale 5Højby Hallerne 11000
Killer Crackers (MA)Lokale 6Højby Hallerne 21000
Kolding VK (HA)Lokale 7Højby Hallerne 11000Official
Fortuna (HB)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11000Official
Power Puff Pigerne (DA)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11000
Nordenskov UIF (HA)Lokale 9Højby Hallerne 11000
Vikinger & Skjoldmøer (MA)Lokale 11Højby Hallerne 21000
FjederKaj’s Friske Fyre (HB)Lokale 1Højby Hallerne 11000
FjederKaj’s Frække Fyre (HA)Lokale 1Højby Hallerne 11000
Team Tømmermænd (MB)Lokale 13Højby Hallerne 21100
Team Spirit (DB)Lokale 3Højby Hallerne 21100
Team Awesome (DB)Lokale 4Højby Hallerne 21100
Charlie’s Angels (DA)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11100
DHV Odense (HA)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11100
SAFF United (HB)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11100

Slut

HoldIndkvarteringHalSlut
Team Spirit (DB)Lokale 3Højby Hallerne 21500
Team Awesome (DB)Lokale 4Højby Hallerne 21500Official
Team Minions (MB)Lokale 4Højby Hallerne 21500
Killer Cookies (MA)Lokale 6Højby Hallerne 21500
Killer Crackers (MA)Lokale 6Højby Hallerne 21500
Hårslev Hillbillies (MB)Lokale 10Højby Hallerne 21500
VTO Mix-A-Lot (MB)Lokale 10Højby Hallerne 21500Official
Vikinger & Skjoldmøer (MA)Lokale 11Højby Hallerne 21500Official
No Name (DB)Lokale 12Højby Hallerne 21500
VBC Multiracial (MA)Lokale 12Højby Hallerne 21400
Sild I Nettet (DB)Lokale 3Højby Hallerne 21400Official
Team Tømmermænd (MB)Lokale 13Højby Hallerne 21400
Soja Sauce (MB)Lokale 14Højby Hallerne 21400Official
Kiss My Ace (DA)Lokale 15Højby Hallerne 11400
Lucky Lucies (DA)Lokale 16Højby Hallerne 11400
Fritten will carry NP (HB)Lokale 5Højby Hallerne 11400
DHV Odense (HA)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11400
Kolding VK (HA)Lokale 7Højby Hallerne 11400Official
Fortuna (HB)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11400
KVK (DB)Lokale 8Højby Hallerne 21400
Power Puff Pigerne (DA)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11400Official
Nordenskov UIF (HA)Lokale 9Højby Hallerne 11400
JFS Volley (MA)Lokale 11Højby Hallerne 21400Official
FjederKaj’s Friske Fyre (HB)Lokale 1Højby Hallerne 11400Official
QVAGS (DB)Lokale 2Højby Hallerne 21300
Charlie’s Angels (DA)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11300
SAFF United (HB)Sover hjemmeHøjby Hallerne 11300
FjederKaj’s Frække Fyre (HA)Lokale 1Højby Hallerne 11300
Morgenbollerne (MB)Lokale 13Højby Hallerne 21200

2016-09-10

Højby Hallerne 1

Bane 1Bane 2Bane 3
9:00

DB-12 Alle mod alle

Team Awesome-No Name
0-2

DB: QVAGS

9:00

HA-4 Alle mod alle

DHV Odense-Kolding VK
2-1

HA: Nordenskov UIF

9:00

HB-2 Alle mod alle

Fortuna-FjederKaj’s Friske Fyre
1-2

HB: SAFF United

10:00

DB-4 Alle mod alle

Team Spirit-QVAGS
0-2
(-)

DB: Team Awesome

10:00

HA-3 Alle mod alle

FjederKaj’s Frække Fyre-Nordenskov UIF
0-2

HA: DHV Odense

10:00

HB-5 Alle mod alle

Fritten will carry NP-SAFF United
0-2

HB: Fortuna

11:00

DB-7 Alle mod alle

Sild I Nettet-KVK
2-1

DB: Team Spirit

11:00

HA-5 Alle mod alle

DHV Odense-Nordenskov UIF
0-2

HA: Kolding VK

11:00

HB-1 Alle mod alle

Fortuna-Fritten will carry NP
0-2

HB: FjederKaj’s Friske Fyre

12:00

DB-11 Alle mod alle

Team Awesome-QVAGS
0-2

DB: KVK

12:00

HA-2 Alle mod alle

FjederKaj’s Frække Fyre-Kolding VK
0-2

HA: DHV Odense

12:00

HB-6 Alle mod alle

FjederKaj’s Friske Fyre-SAFF United
0-2

HB: Fritten will carry NP

13:00

DB-14 Alle mod alle

KVK-No Name
2-0

DB: Team Awesome

13:00

HA-6 Alle mod alle

Kolding VK-Nordenskov UIF
1-2

HA: FjederKaj’s Frække Fyre

13:00

HB-4 Alle mod alle

Fritten will carry NP-FjederKaj’s Friske Fyre
2-0

HB: SAFF United

14:00

DB-1 Alle mod alle

Team Spirit-Sild I Nettet
0-2
(,)

DB: No Name

14:00

HA-1 Alle mod alle

FjederKaj’s Frække Fyre-DHV Odense
1-2

HA: Kolding VK

14:00

HB-3 Alle mod alle

Fortuna-SAFF United
1-2

HB: FjederKaj’s Friske Fyre

15:00

DB-15 Alle mod alle

QVAGS-No Name
2-0

DB: Team Spirit

15:00

DB-6 Alle mod alle

Sild I Nettet-Team Awesome
2-1

DB: KVK

15:00

MA-1 Alle mod alle

JFS Volley-Killer Crackers
1-2

MA: Killer Cookies

16:00

DB-3 Alle mod alle

Team Spirit-KVK
0-2
(5)

DB: QVAGS

16:00

MB-12 Alle mod alle

VTO Mix-A-Lot-Hårslev Hillbillies
1-2

MB: Team Minions

16:00

MA-9 Alle mod alle

VBC Multiracial-Killer Cookies
0-2

MA: Vikinger & Skjoldmøer

Højby Hallerne 2

Bane 6Bane 5Bane 4
9:00

DA-1 Alle mod alle

Power Puff Pigerne-Charlie’s Angels
0-2
(4)

DA: Kiss My Ace

9:00

MA-5 Alle mod alle

Killer Crackers-VBC Multiracial
2-0

MA: Vikinger & Skjoldmøer

9:00

MB-11 Alle mod alle

VTO Mix-A-Lot-Soja Sauce
0-2

MB: Hårslev Hillbillies

10:00

DA-6 Alle mod alle

Lucky Lucies-Kiss My Ace
1-2
(2)

DA: Power Puff Pigerne

10:00

MA-4 Alle mod alle

JFS Volley-Killer Cookies
0-2

MA: Killer Crackers

10:00

MB-7 Alle mod alle

Team Tømmermænd-Team Minions
2-0

MB: VTO Mix-A-Lot

11:00

DA-3 Alle mod alle

Power Puff Pigerne-Kiss My Ace
1-2
(2)

DA: Lucky Lucies

11:00

MA-8 Alle mod alle

VBC Multiracial-Vikinger & Skjoldmøer
1-2

MA: JFS Volley

11:00

MB-5 Alle mod alle

Morgenbollerne-Hårslev Hillbillies
0-2

MB: Team Tømmermænd

12:00

DA-4 Alle mod alle

Charlie’s Angels-Lucky Lucies
0-2
(5)

DA: Power Puff Pigerne

12:00

MA-7 Alle mod alle

Killer Crackers-Killer Cookies
2-1

MA: VBC Multiracial

12:00

MB-10 Alle mod alle

VTO Mix-A-Lot-Team Minions
0-2

MB: Morgenbollerne

13:00

DA-5 Alle mod alle

Charlie’s Angels-Kiss My Ace
0-2
(,)

DA: Lucky Lucies

13:00

MA-3 Alle mod alle

JFS Volley-Vikinger & Skjoldmøer
2-0

MA: Killer Crackers

13:00

MB-4 Alle mod alle

Morgenbollerne-Soja Sauce
0-2

MB: VTO Mix-A-Lot

14:00

DA-2 Alle mod alle

Power Puff Pigerne-Lucky Lucies
0-2
(-)

DA: Charlie’s Angels

14:00

MA-10 Alle mod alle

Vikinger & Skjoldmøer-Killer Cookies
1-2

MA: JFS Volley

14:00

MB-9 Alle mod alle

Team Tømmermænd-Hårslev Hillbillies
0-2

MB: Soja Sauce

15:00
 
15:00
 
15:00

MB-3 Alle mod alle

Morgenbollerne-Team Minions
2-1

MB: Team Tømmermænd

16:00
 
16:00
 
16:00

MB-8 Alle mod alle

Team Tømmermænd-Soja Sauce
0-2

MB: Morgenbollerne

2016-09-11

Højby Hallerne 1

Bane 1Bane 2Bane 3
9:00
 
9:00
 
9:00
 
10:00

DA-7 Semifinale 1

Power Puff Pigerne-Kiss My Ace
0-2
(5)

DA: Lucky Lucies

10:00

HA-7 Semifinale 1

FjederKaj’s Frække Fyre-Nordenskov UIF
0-2

HA: Kolding VK

10:00

HB-8 Semifinale 2

FjederKaj’s Friske Fyre-Fritten will carry NP
1-2

HB: Fortuna

11:00

DA-8 Semifinale 2

Charlie’s Angels-Lucky Lucies
0-2
(-)

DA: Power Puff Pigerne

11:00

HA-8 Semifinale 2

Kolding VK-DHV Odense
0-2

HA: FjederKaj’s Frække Fyre

11:00

HB-7 Semifinale 1

Fortuna-SAFF United
2-0

HB: FjederKaj’s Friske Fyre

12:00

DA-10 Bronze

Charlie’s Angels-Power Puff Pigerne
2-1
(2)

DA: Lucky Lucies

12:00

HA-10 Bronze

Kolding VK-FjederKaj’s Frække Fyre
1-2

HA: Nordenskov UIF

12:00

HB-10 Bronze

FjederKaj’s Friske Fyre-SAFF United
2-0

HB: Fortuna

13:00

DA-9 Finale

Lucky Lucies-Kiss My Ace
0-2
(2)

DA: Power Puff Pigerne

13:00

HA-9 Finale

DHV Odense-Nordenskov UIF
1-2

HA: Kolding VK

13:00

HB-9 Finale

Fritten will carry NP-Fortuna
2-0

HB: FjederKaj’s Friske Fyre

14:00
 
14:00
 
14:00
 
15:00
 
15:00
 
15:00
 
16:00
 
16:00
 
16:00
 

Højby Hallerne 2

Bane 6Bane 5Bane 4
9:00

DB-13 Alle mod alle

KVK-QVAGS
0-2

DB: No Name

9:00

MA-2 Alle mod alle

JFS Volley-VBC Multiracial
0-2

MA: Killer Cookies

9:00

MB-2 Alle mod alle

Morgenbollerne-VTO Mix-A-Lot
2-1

MB: Hårslev Hillbillies

10:00

DB-9 Alle mod alle

Sild I Nettet-No Name
2-0

DB: QVAGS

10:00

MA-6 Alle mod alle

Killer Crackers-Vikinger & Skjoldmøer
0-2

MA: VBC Multiracial

10:00

MB-13 Alle mod alle

Team Minions-Soja Sauce
1-2

MB: Morgenbollerne

11:00

DB-2 Alle mod alle

Team Spirit-Team Awesome
0-2
(1)

DB: Sild I Nettet

11:00

MA-11 3.-5. plads

JFS Volley-VBC Multiracial
1-2

MA: Killer Crackers

11:00

MB-1 Alle mod alle

Morgenbollerne-Team Tømmermænd
2-0

MB: Team Minions

12:00

DB-8 Alle mod alle

Sild I Nettet-QVAGS
0-2

DB: Team Spirit

12:00

MA-12 3.-5. plads

JFS Volley-Vikinger & Skjoldmøer
1-2

MA: VBC Multiracial

12:00

MB-15 Alle mod alle

Soja Sauce-Hårslev Hillbillies
0-2

MB: Team Tømmermænd

13:00

DB-10 Alle mod alle

Team Awesome-KVK
0-2

DB: Sild I Nettet

13:00

MA-13 3.-5. plads

VBC Multiracial-Vikinger & Skjoldmøer
0-2

MA: JFS Volley

13:00

MB-6 Alle mod alle

Team Tømmermænd-VTO Mix-A-Lot
2-0

MB: Soja Sauce

14:00

DB-5 Alle mod alle

Team Spirit-No Name
0-2
(9)

DB: Team Awesome

14:00

MA-14 Finale

Killer Crackers-Killer Cookies
0-2

MA: Vikinger & Skjoldmøer

14:00

MB-14 Alle mod alle

Team Minions-Hårslev Hillbillies
2-1

MB: VTO Mix-A-Lot

15:00
 
15:00
 
15:00
 
16:00
 
16:00
 
16:00
 

Statistik

Antal holdAntal puljerAntal kampeGennemsnit per hold
Dame A41105
Dame B61155
Herre A41105
Mix A51146
Mix B61155
Herre B41105
I alt74
MB-14Højby Hallerne 2,
Bane 4. 14:00-15:00
Team Minions-Hårslev Hillbillies2-1 (14-25,25-22,15-9)MB: VTO Mix-A-Lot
MB-6Højby Hallerne 2,
Bane 4. 13:00-14:00
Team Tømmermænd-VTO Mix-A-Lot2-0 (26-24,25-14)MB: Soja Sauce
MB-15Højby Hallerne 2,
Bane 4. 12:00-13:00
Soja Sauce-Hårslev Hillbillies0-2 (16-25,18-25)MB: Team Tømmermænd
MB-1Højby Hallerne 2,
Bane 4. 11:00-12:00
Morgenbollerne-Team Tømmermænd2-0 (25-14,25-21)MB: Team Minions
MB-13Højby Hallerne 2,
Bane 4. 10:00-11:00
Team Minions-Soja Sauce1-2 (25-23,9-25,12-15)MB: Morgenbollerne
MB-2Højby Hallerne 2,
Bane 4. 9:00-10:00
Morgenbollerne-VTO Mix-A-Lot2-1 (18-25,25-23,15-12)MB: Hårslev Hillbillies
MB-8Højby Hallerne 2,
Bane 4. 16:00-17:00
Team Tømmermænd-Soja Sauce0-2 (24-26,10-25)MB: Morgenbollerne
MB-3Højby Hallerne 2,
Bane 4. 15:00-16:00
Morgenbollerne-Team Minions2-1 (19-25,25-12,15-11)MB: Team Tømmermænd
MB-9Højby Hallerne 2,
Bane 4. 14:00-15:00
Team Tømmermænd-Hårslev Hillbillies0-2 (12-25,22-25)MB: Soja Sauce
MB-4Højby Hallerne 2,
Bane 4. 13:00-14:00
Morgenbollerne-Soja Sauce0-2 (16-25,23-25)MB: VTO Mix-A-Lot
MB-10Højby Hallerne 2,
Bane 4. 12:00-13:00
VTO Mix-A-Lot-Team Minions0-2 (20-25,21-25)MB: Morgenbollerne
MB-5Højby Hallerne 2,
Bane 4. 11:00-12:00
Morgenbollerne-Hårslev Hillbillies0-2 (13-25,16-25)MB: Team Tømmermænd
MB-7Højby Hallerne 2,
Bane 4. 10:00-11:00
Team Tømmermænd-Team Minions2-0 (25-20,25-18)MB: VTO Mix-A-Lot
MB-11Højby Hallerne 2,
Bane 4. 9:00-10:00
VTO Mix-A-Lot-Soja Sauce0-2 (17-25,23-25)MB: Hårslev Hillbillies
MB-12Højby Hallerne 1,
Bane 2. 16:00-17:00
VTO Mix-A-Lot-Hårslev Hillbillies1-2 (18-25,26-24,10-15)MB: Team Minions
MA-14Højby Hallerne 2,
Bane 5. 14:00-15:00
Killer Crackers-Killer Cookies0-2 (16-25,17-25)MA: Vikinger & Skjoldmøer
MA-13Højby Hallerne 2,
Bane 5. 13:00-14:00
VBC Multiracial-Vikinger & Skjoldmøer0-2 (16-25,15-25)MA: JFS Volley
MA-12Højby Hallerne 2,
Bane 5. 12:00-13:00
JFS Volley-Vikinger & Skjoldmøer1-2 (25-22,26-28,12-15)MA: VBC Multiracial
MA-11Højby Hallerne 2,
Bane 5. 11:00-12:00
JFS Volley-VBC Multiracial1-2 (25-12,19-25,15-17)MA: Killer Crackers
MA-6Højby Hallerne 2,
Bane 5. 10:00-11:00
Killer Crackers-Vikinger & Skjoldmøer0-2 (14-25,24-26)MA: VBC Multiracial
MA-2Højby Hallerne 2,
Bane 5. 9:00-10:00
JFS Volley-VBC Multiracial0-2 (20-25,20-25)MA: Killer Cookies
MA-10Højby Hallerne 2,
Bane 5. 14:00-15:00
Vikinger & Skjoldmøer-Killer Cookies1-2 (25-20,16-25,11-15)MA: JFS Volley
MA-3Højby Hallerne 2,
Bane 5. 13:00-14:00
JFS Volley-Vikinger & Skjoldmøer2-0 (25-21,25-18)MA: Killer Crackers
MA-7Højby Hallerne 2,
Bane 5. 12:00-13:00
Killer Crackers-Killer Cookies2-1 (21-25,25-22,15-9)MA: VBC Multiracial
MA-8Højby Hallerne 2,
Bane 5. 11:00-12:00
VBC Multiracial-Vikinger & Skjoldmøer1-2 (25-15,18-25,12-15)MA: JFS Volley
MA-4Højby Hallerne 2,
Bane 5. 10:00-11:00
JFS Volley-Killer Cookies0-2 (20-25,16-25)MA: Killer Crackers
MA-5Højby Hallerne 2,
Bane 5. 9:00-10:00
Killer Crackers-VBC Multiracial2-0 (25-19,25-20)MA: Vikinger & Skjoldmøer
MA-9Højby Hallerne 1,
Bane 3. 16:00-17:00
VBC Multiracial-Killer Cookies0-2 (14-25,23-25)MA: Vikinger & Skjoldmøer
MA-1Højby Hallerne 1,
Bane 3. 15:00-16:00
JFS Volley-Killer Crackers1-2 (22-25,25-23,8-15)MA: Killer Cookies
HB-9Højby Hallerne 1,
Bane 3. 13:00-14:00
Fritten will carry NP-Fortuna2-0 (25-11,25-13)HB: FjederKaj’s Friske Fyre
HB-10Højby Hallerne 1,
Bane 3. 12:00-13:00
FjederKaj’s Friske Fyre-SAFF United2-0 (25-22,25-23)HB: Fortuna
HB-7Højby Hallerne 1,
Bane 3. 11:00-12:00
Fortuna-SAFF United2-0 (25-23,26-24)HB: FjederKaj’s Friske Fyre
HB-8Højby Hallerne 1,
Bane 3. 10:00-11:00
FjederKaj’s Friske Fyre-Fritten will carry NP1-2 (25-18,15-25,15-17)HB: Fortuna
HB-3Højby Hallerne 1,
Bane 3. 14:00-15:00
Fortuna-SAFF United1-2 (16-25,25-22,10-15)HB: FjederKaj’s Friske Fyre
HB-4Højby Hallerne 1,
Bane 3. 13:00-14:00
Fritten will carry NP-FjederKaj’s Friske Fyre2-0 (25-23,25-19)HB: SAFF United
HB-6Højby Hallerne 1,
Bane 3. 12:00-13:00
FjederKaj’s Friske Fyre-SAFF United0-2 (16-25,14-25)HB: Fritten will carry NP
HB-1Højby Hallerne 1,
Bane 3. 11:00-12:00
Fortuna-Fritten will carry NP0-2 (20-25,21-25)HB: FjederKaj’s Friske Fyre
HB-5Højby Hallerne 1,
Bane 3. 10:00-11:00
Fritten will carry NP-SAFF United0-2 (16-25,23-25)HB: Fortuna
HB-2Højby Hallerne 1,
Bane 3. 9:00-10:00
Fortuna-FjederKaj’s Friske Fyre1-2 (16-25,25-14,9-15)HB: SAFF United
HA-9Højby Hallerne 1,
Bane 2. 13:00-14:00
DHV Odense-Nordenskov UIF1-2 (16-25,25-19,14-16)HA: Kolding VK
HA-10Højby Hallerne 1,
Bane 2. 12:00-13:00
Kolding VK-FjederKaj’s Frække Fyre1-2 (25-21,20-25,13-15)HA: Nordenskov UIF
HA-8Højby Hallerne 1,
Bane 2. 11:00-12:00
Kolding VK-DHV Odense0-2 (16-25,14-25)HA: FjederKaj’s Frække Fyre
HA-7Højby Hallerne 1,
Bane 2. 10:00-11:00
FjederKaj’s Frække Fyre-Nordenskov UIF0-2 (10-25,24-26)HA: Kolding VK
HA-1Højby Hallerne 1,
Bane 2. 14:00-15:00
FjederKaj’s Frække Fyre-DHV Odense1-2 (31-29,14-25,12-15)HA: Kolding VK
HA-6Højby Hallerne 1,
Bane 2. 13:00-14:00
Kolding VK-Nordenskov UIF1-2 (25-18,21-25,8-15)HA: FjederKaj’s Frække Fyre
HA-2Højby Hallerne 1,
Bane 2. 12:00-13:00
FjederKaj’s Frække Fyre-Kolding VK0-2 (14-25,23-25)HA: DHV Odense
HA-5Højby Hallerne 1,
Bane 2. 11:00-12:00
DHV Odense-Nordenskov UIF0-2 (15-25,24-26)HA: Kolding VK
HA-3Højby Hallerne 1,
Bane 2. 10:00-11:00
FjederKaj’s Frække Fyre-Nordenskov UIF0-2 (22-25,24-26)HA: DHV Odense
HA-4Højby Hallerne 1,
Bane 2. 9:00-10:00
DHV Odense-Kolding VK2-1 (20-25,25-17,15-13)HA: Nordenskov UIF
DB-5Højby Hallerne 2,
Bane 6. 14:00-15:00
Team Spirit-No Name0-2 (18-25,17-25)DB: Team Awesome
DB-10Højby Hallerne 2,
Bane 6. 13:00-14:00
Team Awesome-KVK0-2 (12-25,16-25)DB: Sild I Nettet
DB-8Højby Hallerne 2,
Bane 6. 12:00-13:00
Sild I Nettet-QVAGS0-2 (17-25,16-25)DB: Team Spirit
DB-2Højby Hallerne 2,
Bane 6. 11:00-12:00
Team Spirit-Team Awesome0-2 (17-25,10-25)DB: Sild I Nettet
DB-9Højby Hallerne 2,
Bane 6. 10:00-11:00
Sild I Nettet-No Name2-0 (25-10,25-17)DB: QVAGS
DB-13Højby Hallerne 2,
Bane 6. 9:00-10:00
KVK-QVAGS0-2 (11-25,19-25)DB: No Name
DB-6Højby Hallerne 1,
Bane 2. 15:00-16:00
Sild I Nettet-Team Awesome2-1 (25-21,22-25,15-5)DB: KVK
DB-3Højby Hallerne 1,
Bane 1. 16:00-17:00
Team Spirit-KVK0-2 (15-25,21-25)DB: QVAGS
DB-15Højby Hallerne 1,
Bane 1. 15:00-16:00
QVAGS-No Name2-0 (25-9,25-18)DB: Team Spirit
DB-1Højby Hallerne 1,
Bane 1. 14:00-15:00
Team Spirit-Sild I Nettet0-2 (15-25,14-25)DB: No Name
DB-14Højby Hallerne 1,
Bane 1. 13:00-14:00
KVK-No Name2-0 (25-14,25-12)DB: Team Awesome
DB-11Højby Hallerne 1,
Bane 1. 12:00-13:00
Team Awesome-QVAGS0-2 (12-25,24-26)DB: KVK
DB-7Højby Hallerne 1,
Bane 1. 11:00-12:00
Sild I Nettet-KVK2-1 (25-23,15-25,15-5)DB: Team Spirit
DB-4Højby Hallerne 1,
Bane 1. 10:00-11:00
Team Spirit-QVAGS0-2 (13-25,19-25)DB: Team Awesome
DB-12Højby Hallerne 1,
Bane 1. 9:00-10:00
Team Awesome-No Name0-2 (13-25,18-25)DB: QVAGS
DA-2Højby Hallerne 2,
Bane 6. 14:00-15:00
Power Puff Pigerne-Lucky Lucies0-2 (12-25,13-25)DA: Charlie’s Angels
DA-5Højby Hallerne 2,
Bane 6. 13:00-14:00
Charlie’s Angels-Kiss My Ace0-2 (21-25,12-25)DA: Lucky Lucies
DA-4Højby Hallerne 2,
Bane 6. 12:00-13:00
Charlie’s Angels-Lucky Lucies0-2 (18-25,14-25)DA: Power Puff Pigerne
DA-3Højby Hallerne 2,
Bane 6. 11:00-12:00
Power Puff Pigerne-Kiss My Ace1-2 (25-17,15-25,7-15)DA: Lucky Lucies
DA-6Højby Hallerne 2,
Bane 6. 10:00-11:00
Lucky Lucies-Kiss My Ace1-2 (19-25,25-23,11-15)DA: Power Puff Pigerne
DA-1Højby Hallerne 2,
Bane 6. 9:00-10:00
Power Puff Pigerne-Charlie’s Angels0-2 (19-25,20-25)DA: Kiss My Ace
DA-9Højby Hallerne 1,
Bane 1. 13:00-14:00
Lucky Lucies-Kiss My Ace0-2 (10-25,22-25)DA: Power Puff Pigerne
DA-10Højby Hallerne 1,
Bane 1. 12:00-13:00
Charlie’s Angels-Power Puff Pigerne2-1 (25-22,19-25,15-12)DA: Lucky Lucies
DA-8Højby Hallerne 1,
Bane 1. 11:00-12:00
Charlie’s Angels-Lucky Lucies0-2 (11-25,26-28)DA: Power Puff Pigerne
DA-7Højby Hallerne 1,
Bane 1. 10:00-11:00
Power Puff Pigerne-Kiss My Ace0-2 (16-25,10-25)DA: Lucky Lucies
Kampnr.Tid og stedHoldOfficial

2016-09-10

Højby Hallerne 1

Bane 1Bane 2Bane 3
9:00

DB-12 Alle mod alle

Team Awesome-No Name
0-2

DB: QVAGS

9:00

HA-4 Alle mod alle

DHV Odense-Kolding VK
2-1

HA: Nordenskov UIF

9:00

HB-2 Alle mod alle

Fortuna-FjederKaj’s Friske Fyre
1-2

HB: SAFF United

10:00

DB-4 Alle mod alle

Team Spirit-QVAGS
0-2
(-)

DB: Team Awesome

10:00

HA-3 Alle mod alle

FjederKaj’s Frække Fyre-Nordenskov UIF
0-2

HA: DHV Odense

10:00

HB-5 Alle mod alle

Fritten will carry NP-SAFF United
0-2

HB: Fortuna

11:00

DB-7 Alle mod alle

Sild I Nettet-KVK
2-1

DB: Team Spirit

11:00

HA-5 Alle mod alle

DHV Odense-Nordenskov UIF
0-2

HA: Kolding VK

11:00

HB-1 Alle mod alle

Fortuna-Fritten will carry NP
0-2

HB: FjederKaj’s Friske Fyre

12:00

DB-11 Alle mod alle

Team Awesome-QVAGS
0-2

DB: KVK

12:00

HA-2 Alle mod alle

FjederKaj’s Frække Fyre-Kolding VK
0-2

HA: DHV Odense

12:00

HB-6 Alle mod alle

FjederKaj’s Friske Fyre-SAFF United
0-2

HB: Fritten will carry NP

13:00

DB-14 Alle mod alle

KVK-No Name
2-0

DB: Team Awesome

13:00

HA-6 Alle mod alle

Kolding VK-Nordenskov UIF
1-2

HA: FjederKaj’s Frække Fyre

13:00

HB-4 Alle mod alle

Fritten will carry NP-FjederKaj’s Friske Fyre
2-0

HB: SAFF United

14:00

DB-1 Alle mod alle

Team Spirit-Sild I Nettet
0-2
(,)

DB: No Name

14:00

HA-1 Alle mod alle

FjederKaj’s Frække Fyre-DHV Odense
1-2

HA: Kolding VK

14:00

HB-3 Alle mod alle

Fortuna-SAFF United
1-2

HB: FjederKaj’s Friske Fyre

15:00

DB-15 Alle mod alle

QVAGS-No Name
2-0

DB: Team Spirit

15:00

DB-6 Alle mod alle

Sild I Nettet-Team Awesome
2-1

DB: KVK

15:00

MA-1 Alle mod alle

JFS Volley-Killer Crackers
1-2

MA: Killer Cookies

16:00

DB-3 Alle mod alle

Team Spirit-KVK
0-2
(5)

DB: QVAGS

16:00

MB-12 Alle mod alle

VTO Mix-A-Lot-Hårslev Hillbillies
1-2

MB: Team Minions

16:00

MA-9 Alle mod alle

VBC Multiracial-Killer Cookies
0-2

MA: Vikinger & Skjoldmøer

Højby Hallerne 2

Bane 6Bane 5Bane 4
9:00

DA-1 Alle mod alle

Power Puff Pigerne-Charlie’s Angels
0-2
(4)

DA: Kiss My Ace

9:00

MA-5 Alle mod alle

Killer Crackers-VBC Multiracial
2-0

MA: Vikinger & Skjoldmøer

9:00

MB-11 Alle mod alle

VTO Mix-A-Lot-Soja Sauce
0-2

MB: Hårslev Hillbillies

10:00

DA-6 Alle mod alle

Lucky Lucies-Kiss My Ace
1-2
(2)

DA: Power Puff Pigerne

10:00

MA-4 Alle mod alle

JFS Volley-Killer Cookies
0-2

MA: Killer Crackers

10:00

MB-7 Alle mod alle

Team Tømmermænd-Team Minions
2-0

MB: VTO Mix-A-Lot

11:00

DA-3 Alle mod alle

Power Puff Pigerne-Kiss My Ace
1-2
(2)

DA: Lucky Lucies

11:00

MA-8 Alle mod alle

VBC Multiracial-Vikinger & Skjoldmøer
1-2

MA: JFS Volley

11:00

MB-5 Alle mod alle

Morgenbollerne-Hårslev Hillbillies
0-2

MB: Team Tømmermænd

12:00

DA-4 Alle mod alle

Charlie’s Angels-Lucky Lucies
0-2
(5)

DA: Power Puff Pigerne

12:00

MA-7 Alle mod alle

Killer Crackers-Killer Cookies
2-1

MA: VBC Multiracial

12:00

MB-10 Alle mod alle

VTO Mix-A-Lot-Team Minions
0-2

MB: Morgenbollerne

13:00

DA-5 Alle mod alle

Charlie’s Angels-Kiss My Ace
0-2
(,)

DA: Lucky Lucies

13:00

MA-3 Alle mod alle

JFS Volley-Vikinger & Skjoldmøer
2-0

MA: Killer Crackers

13:00

MB-4 Alle mod alle

Morgenbollerne-Soja Sauce
0-2

MB: VTO Mix-A-Lot

14:00

DA-2 Alle mod alle

Power Puff Pigerne-Lucky Lucies
0-2
(-)

DA: Charlie’s Angels

14:00

MA-10 Alle mod alle

Vikinger & Skjoldmøer-Killer Cookies
1-2

MA: JFS Volley

14:00

MB-9 Alle mod alle

Team Tømmermænd-Hårslev Hillbillies
0-2

MB: Soja Sauce

15:00
 
15:00
 
15:00

MB-3 Alle mod alle

Morgenbollerne-Team Minions
2-1

MB: Team Tømmermænd

16:00
 
16:00
 
16:00

MB-8 Alle mod alle

Team Tømmermænd-Soja Sauce
0-2

MB: Morgenbollerne

2016-09-11

Højby Hallerne 1

Bane 1Bane 2Bane 3
9:00
 
9:00
 
9:00
 
10:00

DA-7 Semifinale 1

Power Puff Pigerne-Kiss My Ace
0-2
(5)

DA: Lucky Lucies

10:00

HA-7 Semifinale 1

FjederKaj’s Frække Fyre-Nordenskov UIF
0-2

HA: Kolding VK

10:00

HB-8 Semifinale 2

FjederKaj’s Friske Fyre-Fritten will carry NP
1-2

HB: Fortuna

11:00

DA-8 Semifinale 2

Charlie’s Angels-Lucky Lucies
0-2
(-)

DA: Power Puff Pigerne

11:00

HA-8 Semifinale 2

Kolding VK-DHV Odense
0-2

HA: FjederKaj’s Frække Fyre

11:00

HB-7 Semifinale 1

Fortuna-SAFF United
2-0

HB: FjederKaj’s Friske Fyre

12:00

DA-10 Bronze

Charlie’s Angels-Power Puff Pigerne
2-1
(2)

DA: Lucky Lucies

12:00

HA-10 Bronze

Kolding VK-FjederKaj’s Frække Fyre
1-2

HA: Nordenskov UIF

12:00

HB-10 Bronze

FjederKaj’s Friske Fyre-SAFF United
2-0

HB: Fortuna

13:00

DA-9 Finale

Lucky Lucies-Kiss My Ace
0-2
(2)

DA: Power Puff Pigerne

13:00

HA-9 Finale

DHV Odense-Nordenskov UIF
1-2

HA: Kolding VK

13:00

HB-9 Finale

Fritten will carry NP-Fortuna
2-0

HB: FjederKaj’s Friske Fyre

14:00
 
14:00
 
14:00
 
15:00
 
15:00
 
15:00
 
16:00
 
16:00
 
16:00
 

Højby Hallerne 2

Bane 6Bane 5Bane 4
9:00

DB-13 Alle mod alle

KVK-QVAGS
0-2

DB: No Name

9:00

MA-2 Alle mod alle

JFS Volley-VBC Multiracial
0-2

MA: Killer Cookies

9:00

MB-2 Alle mod alle

Morgenbollerne-VTO Mix-A-Lot
2-1

MB: Hårslev Hillbillies

10:00

DB-9 Alle mod alle

Sild I Nettet-No Name
2-0

DB: QVAGS

10:00

MA-6 Alle mod alle

Killer Crackers-Vikinger & Skjoldmøer
0-2

MA: VBC Multiracial

10:00

MB-13 Alle mod alle

Team Minions-Soja Sauce
1-2

MB: Morgenbollerne

11:00

DB-2 Alle mod alle

Team Spirit-Team Awesome
0-2
(1)

DB: Sild I Nettet

11:00

MA-11 3.-5. plads

JFS Volley-VBC Multiracial
1-2

MA: Killer Crackers

11:00

MB-1 Alle mod alle

Morgenbollerne-Team Tømmermænd
2-0

MB: Team Minions

12:00

DB-8 Alle mod alle

Sild I Nettet-QVAGS
0-2

DB: Team Spirit

12:00

MA-12 3.-5. plads

JFS Volley-Vikinger & Skjoldmøer
1-2

MA: VBC Multiracial

12:00

MB-15 Alle mod alle

Soja Sauce-Hårslev Hillbillies
0-2

MB: Team Tømmermænd

13:00

DB-10 Alle mod alle

Team Awesome-KVK
0-2

DB: Sild I Nettet

13:00

MA-13 3.-5. plads

VBC Multiracial-Vikinger & Skjoldmøer
0-2

MA: JFS Volley

13:00

MB-6 Alle mod alle

Team Tømmermænd-VTO Mix-A-Lot
2-0

MB: Soja Sauce

14:00

DB-5 Alle mod alle

Team Spirit-No Name
0-2
(9)

DB: Team Awesome

14:00

MA-14 Finale

Killer Crackers-Killer Cookies
0-2

MA: Vikinger & Skjoldmøer

14:00

MB-14 Alle mod alle

Team Minions-Hårslev Hillbillies
2-1

MB: VTO Mix-A-Lot

15:00
 
15:00
 
15:00
 
16:00
 
16:00
 
16:00
 
Designed by Free CSS Templates
Redigeret af Martin
Webmaster: Jeppe Bundsgaard
Sidst opdateret: 08-09-2016
Denne sides adresse: laturna.com/fortuna/staevneinfo/index.php
SmartSite Publisher